fbpx
ayak sağlınızı için yanınızdayız

Ayak Sağlığınız İçin Yanınızdayız

Yetişkin bir insanın ortalama 70-90 kg aralığında olduğu düşünüldüğünde ayaklarımızın üzerindeki fiziksel yükün ne kadar fazla olduğu daha net anlaşılabilir. Bu nedenle de ayak sağlığının korunması insanın öncelikleri arasında gelmelidir. Ayak sağlığının bilimselleşmiş hali olan podoloji, son yıllarda ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır. Podologlar, insanların yaşadığı ayak sağlığıyla ilgili sorunların teşhis ve çözümünde rol alırlar.

Ayakları ilgilendiren çeşitli sağlık sorunları bulunur. Maalesef ülkemizde de bu sorunların görülme oranları oldukça yüksektir. En yaygın olarak:

başta olmak üzere çeşitli hastalıklar ve deformasyonlar ayak sağlığını olumsuz etkiler. Bununla da kalmayıp yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürürler. Ayrıca vücutta farklı hastalıkların oluşmasına da yol açtığı bilinmektedir. Tam olarak bu nedenle podolojiden faydalanarak ayak sağlığının korunması büyük önem arz eder.

Modern Ayak Sağlığı Uygulamaları

Modern ayak sağlığı merkezi olarak ayaklarınızla ilgili çeşitli sağlık sorunlarına çözümler üretiyoruz. Son teknoloji cihazlar ve medikal gelişmelerin yardımıyla ayaklarınızı ilgilendiren neredeyse her sorunla yakından ilgileniyoruz.

Medikal ayak bakımı, bilgisayarlı ayak analizi başta olmak üzere teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıyor ve hayat konforunuzu artırmaya yönelik çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlgilendiğimiz başlıca ayak sorunları:

  • Ayak mantarı
  • Tırnak mantarı
  • Diyabetik ayak bakımı
  • Nasır
  • Tırnak batması
  • Topuk çatlakları
  • Kalınlaşmış tırnak bakımı
  • Medikal ayak bakımı

Tüm bu sorunlarla ilgili modern gelişmeleri merkezimizde uygulayarak ayak sağlığınızı korumaya yardımcı oluyoruz. Ayrıca yaşadığınız sorunlarla ilgili de hayat kalitesini arttırıcı faaliyetlerde bulunuyoruz. Ayak sağlığını ilgilendiren koruyucu, önleyici ve iyileştirici hizmetleri bir arada sunuyoruz.

Medikal Ayak Bakımı ile Ayaklarınızı Koruyun

Değişen ve gelişen ülkemizde ayak sağlığı konusunda bilincin artması oldukça mutluluk vericidir. Bununla birlikte halen yanlış uygulamalara yönelen kişilerin de bilinçlendirmesi oldukça önemlidir. En önemli konulardan birisi olarak pedikür yerine medikal ayak bakımı tercih edilmesi gerektiği söylenebilir. Yalnızca kozmetik bir işlem olan pedikür, ayak sağlığını korumadığı gibi zararlar da verebilmektedir. Oysa sağlıklı ayaklarınız için 3-4 haftada bir medikal ayak bakımı yaptırdığınızda ayak sağlığınızı kolayca koruyabilirsiniz.

Merkezimizde verilecek olan önleyici ve destekleyici tedbirlerin rehberliğiyle birlikte, başka hastalıkların sebep olduğu komplikasyonlar dışarıda kalmak üzere, ayak sağlığıyla ilgili bir sorun yaşamanız beklenmez. Ayrıca daha önceden sahip olduğunuz ayak hastalıklarının da steril ortamlarda, uygun cihazlar ve doğru teknikler kullanılarak iyileştirilebildiğini eklemek gerekir.

Burada en önemli hususlardan birisi de hastanın podolog ile işbirliği içerisinde olmasıdır. Verilen talimatların izlenmesi, önleyici tedbirlerin uygulanması ve ayak bakımını ilgilendiren ödevlerin yapılması uygulanan iyileştirici hizmetlerin sürekliliği açısından oldukça önemlidir.

Modern ayak sağlığı uygulamaları arasında yer alan medikal ayak bakımı ile ayaklarınızı koruyun. Hastalıkların iyileştirilmesi sürecinde de ayak bakımına devam ederek alınan hizmetin olumlu etkilerini daha kısa sürede görmeniz mümkündür.


Son Gönderi

WhatsApp Hemen Ara